Aby létající pivovar nedolétal

Na Česko-Slovenském pivním trhu se to poslední dobou hemží okřídlenými pivovary. Tahle činnost je super hned z několika pohledů. Rozšiřuje se nabídka piv, experimentálních a sezónních drinků. Pivovary si vzájemně v podstatě pomáhají vytížením kapacit v hluché sezóně. Krásné a často velmi profesionální etikety obohacují pulty v obchodech, e-shopech. Jenže!!!
Létající pivovar může jednoduše dolétat na svou vlastní blbost. Asi jste už také slyšeli, že na létající pivovar stačí obyčejná živnost "nákup prodej". Jasně, to opravdu stačí. A taky vám odpadá práce s celním úřadem. Naprostá spokojenost.
Ale pivo je přeci potravina, že ano?
Létající pivovar obchoduje s potravinou a ta podléhá jistému dohledu. Takže až přijde Státní zemědělská a potravinářská inspekce bude se zajímat o to, kdy jste provedli "Oznámení provozovatele potravinářského podniku o zahájení výkonu předmětu činnosti". Taková srandička vychází na pěknou pokutu. Což by byla obrovská škoda, protože ty peníze se dají využít na pořízení chmele, sladu a uvaření dalšího výborného speciálu.

Máte dojem, že si vymýšlím? Nechte tuto zprávu ležet ladem, SZPI si k vám cestu najde šmahem. Bohužel.
Nebo vyplňte jednoduchý formulář, naskenujte ho a pošlete e-mailem na SZPI, kde podnikáte a máte vystaráno. Vřele doporučuji si uchovat originál, kdyby se náhodou e-mailová zpráva ztratila kdesi v síti.