Jak dopadl seminář Hops α / β v Praze?

Sobotní ráno bylo příjemně teplé. Už o půl desáté začali na dveře klepat první účastníci a v 10 jsme mohli jsme začít. Během dopoledne jsme popíjeli OUTMEAL Stout, které dovezl Martin Kolman z pivovaru Pegas v Brně. Po prvním výukovém bloku přišla na řadu sládka Petera Demko z Piešťanského pivovaru. Všechny přivezené vzorky byly výborné. Jako poslední jsme otevřeli vzorek homebrewera Richarda Rychtára. Ten jsme použili jako testovací, kdy lektor Jindra Křivánek "kápl" několik aromatických silic do odlitého vzorku. Po obědě jsme oba vzorky porovnali. Musím za všechny přítomné konstatovat, že i když pivo bylo při pokojové teplotě zhruba dvě hodiny "aromatizované" vykazovalo charakteristiku jiného piva. Silice se nádherně aromaticky projevily.
Kdo na Hops α / β byl?
Daniel Sládek z pivovaru Ondra
Jakub Dobrovolný z pivovaru Nová Sladovna
Martin Kolman z pivovaru Pegas
Tomáš Hub Lukr.cz
Gabriela Sluková z pivovaru Hostivar
Peter Demko z Piešťanský pivovar (SK)
Ladislav Novák z BlackDogs
Miroslav Cháb z BlackDogs
a homebreweři :-)

Na konci semináře účastníci vyplnili krátký dotazník. Jaké jsou jejich názory?
Tématika super.  Spokojenost se seminářem, Vše bylo vysvětleno přehledně a prakticky. Zpracování tématu velmi dobré, srozumitelné a obsáhlé. Spokojenost, zhruba to jsem očekával.

Jak využijete znalosti při vaření piva?
Vyzkouším chmelové silice na pozdní chmelení.Spojitost s Dry Hoppingem. Lépe se mi bude vymýšlet receptura vlastního piva i způsoby chmelení při vaření. Doufám, že mi to pomůže k lepšímu sladění chmelů v recepturách.

Co byste udělali jinak?
Možná více vzorků piv z chmelů jako praktickou ukázku. Már rád espresso :-) (to je fakt - to jsme v Praze neměli). Ochutnat v praxi více aplikovaných chmelů v pivu.

Doporučili byste seminář svým známým a přátelům?
11x ANO

Děkujeme všem za účast.
David Janda