Létající pivovar musí mít systém HACCP

Létáte si po světě se svým pivem, které uvaříte ve spřáteleném pivovaru. Ve výrobě je čisto, mile a útulně. Čistota při výrobě potravin je prostě základ, pivovar nevyjímaje. Uvařený speciálek většinou tak 10 soudků, když se podaří i více, si chcete odvézt autem do skladu, poslat dopravcem k zákazníkovi. Jenže jak jste na tom s čistotou a skladováním vy? V pivovaru bylo pivu dobře. Ale bude mu dobře na cestách, ve skladu? Myslím si, že ano, že se o pivo sládek létajícího pivovaru postará na jedničku. Proč by ne, vždyť je to přeci jeho miláček a to je moc dobře.
No jo, ale peklo a SZPI nikdy nespí a tak si (když jste se jim samozřejmě nahlásili což jste snad pro svůj klid udělali) přijdou na kontrolu a to neohlášeně. Oni to tak mají, že se nemusí hlásit, ale vy je musíte do skladu pustit. Porozhlédnou se, pochválí čistotu a zeptají se, jak jste na tom se systémem HACCP.
Ukažte nám váš HACCP létající pivovare! Kde ho tedy máte, jak jim ho ukážete? Nemáte... Nevadí, pokuta to vyřeší a na příště ho stejně budete muset mít. Oni sepíší zápis a uvedou tam nedostatky (jo, buďte si jistí, že vždycky něco najdou, přeci nejdou na kávu), dají vám zápis podepsat a domluví se s vámi na nápravě. Tedy "kdy budete mít HACCP hotový a kdy jim o tom dáte vědět". No a když je vše ok, vy ve stresu vše sepíšete vlastní systém HACCP, napíšete tam raději vše, co vás napadne a co na webu najdete a utáhne si zbytečně svůj manévrovací prostor.
Když máte štěstí, nic dále neřešíte. Nebo vám po třech měsících přijde vyrozumění o pokutě a že se máte dostavit tam a tam pro dořešení, samozřejmě, že se můžete odvolat... Tomu se říká blbej den.

Pokud chcete být v klidu, připravil jsem HACCP pro létající pivovar. Koupit za pár kaček ho můžete >>>zde.