První kurz Hops Alfa Beta v Bratislavě

Beer Academy se stala mezinárodní vzdělávací organizací v segmentu vaření piva, Craft Brewing. Poprvé jsme realizovali výuku v daleké  slovenské Bratislavě. Termín 22. 4. 2017
Tedy pro lektora to bylo cca 500 km.

Že jsme se vydali správnou cestou s novým kurzem Hops Alfa Beta potvrdili samotní účastníci. Chmelení - téma, které zajímá snad každého sládka. Ať toho malého, nebo velkého ve vlastním či jiném komerčním pivovaru. Výuka probíhala v 19. patře výškové budovy, kde jsme měli parádní rozhled na Alpy. I když toho času na koukání z okna moc nebylo.
Se zpožděním dorazili dva účastníci od Neratovic, o to jsme samozřejmě výuku protáhli až do 17:30.
Po obědě jsme si objednali dva Kelty, které jsme použili pro porovnání aromatických silic. Nutno podotknout, že nikdo z přítomných to nechtěl pít, protože to nepovažovali za pivo :-) Pro výukové účely vhodné pivo a za pár EUR.
V tuto chvíli byl Jindra Křivánek "vyždímaný" jako pověstná houba a účastníci "nasyceni" dalšími znalostmi. Jen pro úplnost dostali typy na cca 20 receptů s použitím zahraničních chmelů. Rady a typy na skloubení chmelů, v jaké fázi výroby je správně použít a získat z nich maximum.

V Bratislavě:
Žiwell, Pivovar Pribina, Pivovar Kaberna CZ, Pivovar Herrenwald, Minipivovar.sk a další dva připravované pivovary + dva homebreweři.

Pokud stále hledáte cestu samostudiem chmelů, zkoušení různých variant apod. držím vám palce a přeji mnoho super receptů. Ale zkuste se zamyslet nad tím, jak si ušetřit čas a získat potřebné znalosti během jednoho dne od nejzkušenějšího experta na zahraniční chmely Jindry Křivánka.
Nejen že výrazně ušetříte vlastní čas a zvýšíte výstav (a to bez legrace), ale hlavně se potkáte s dalšími profesionálními sládky.
Výborná parta a jsem rád, že se mám kam vracet :-)