Voda v hlavní roli


V hlavních rolích: voda, slad, chmel.
Vedlejší role: pivovarské kvasinky, přírodní šťávy

Při volbě receptu piva se často necháváme inspirovat kolegy. Pivovarská branže má tu krásnou zvláštnost, že si sládci mezi sebo poradí. Aby ne, často spolu studovali, nebo se obohacovali čtením odborných knih, dostupné literatury nebo byli součástí otevřených či uzavřených diskuzních skupin. K receptu obvykle patří sypání na várku, volba chmele, výběr kvasinek. Můžeme zvolit doporučený rmutovací postup, délku a teplotu hlavního kvašení, dokvašování za určitého tlaku a teploty. Všechny tyto informace jsou přenositelné a lehce aplikující. V čem ale bude moje piva jiné (při dodržení všech parametrů) od piva Pepy Kvasinky z Horní pivní? Ve vodě. A prosím mějme na mysli, že máme technologii naprostou stejnou.

Protože chceme, aby si homebrewer, nebo minipivovar mohl uvařit "stejné pivo podle osvědčeného receptu" zaměřili jsme se na vodu. Vodu a její úpravy při vaření.
Ano, o vodě se učí na potravinářských školách a při výuce je jí věnovaný dostatečný prostor. Jenže každý nemá možnost si jít poslechnout tyto přednášky.

Proto jsme se spojili s Milanem Geršlem, který dnes působí na Mendelově univerzitě v Brně, ale mimo jiné má mnoholeté zkušenosti z Českého hydrometeorologického ústavu. Milan Geršl je soudní znalec se specializací v hydrogeologii a specializací v kontaminaci podzemních vod. Držitel Osvědčení o odborné způsobilosti v hydrogeologii a geochemii, č. 2335/2017
Na Mendlovce vaří pivo a rád si předem vypočítá jakou vodu pro daný recept potřebuje. To je jedna radost. 

Vodě a jejím rozborům rozumí málokdo a to je naprostá škoda. Spousta sládků i homebrewerů řeší "měkká, středně tvrdá nebo tvrdá voda".  Co když existuje možnost jak si ve vlastním pivovaru upravit vodu podle vašich představ?  - Chcete rozumět výsledkům vody z vodárny a vhodně je interpretovat? - Chcete vodu mnichovskou, středně tvrdou, s více ionty a nebo chcete pravý opak? - Chcete vaři pivo podle receptur s minimem procesů ovlivňujících charakter piva?  Poznejte vaši vodu a porozumějte možnosti úprav vody ve vašem pivovaru. 

Potřebujete vědět:
-Které vlastnosti vod jsou pro výrobu piva podstatné?   
-Jakou analýzu vody v laboratoři objednat? 
-Co přesně po laboratoři nebo dodavateli vody chtít? 
-Na jaké prvky si dát pozor? 
Dozvíte se
Převzetí výsledků analýzy a jejich rychlá kontrola. 
Praktické přepočty výsledků na jednotky používané v potravinářství  
Interpretace výsledků, aneb "co je to za vodu" a "k čemu je dobrá" (plzeňská, mnichovská, dortmudská aj.) 
Nožné úpravy, vylepšení a míchání vod? 
Jak vodu upravit, a co s tím, když mi voda nevyhovuje 
Máme již vodu podle našich představ?   
Upravená voda podle našich představ.   
Praktická ukázka měření základních parametrů vod pro pivovarnictví.

První ochutnávkový seminář o vodě máme za sebou!

Nejjednodušší cesta, jak se o vodě dozvědět více informací, je přihlásit se na kurz H2O voda pro pivovarnictví.

Dej Bůh štěstí!
David